rek
tarot fali

Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot falı tarot deste ile bakılan fallara verilen genel isimdir. Tarotun kökeninin nereye dayandığı tam bilinmemekle birlikte deste 2 kısımdan oluşur. Destenin 22 kartlık bölümünü oluşturan büyük arkana kartlarının tarihinin çok eskilere antik medeniyetler dönemine dayandığı düşünülmektedir, karttan oluşan küçük arkana serisinin ise ortaçağ dönemlerinde bulunduğu varsayılmıştır. Tarot destesi toplamda 78 karttan oluşur ve çeşitli fal ve açılımlarında destedeki kart sayısı değiştirilir.

Tarot falında aşkın yedi yıldızıTarot falının birden çok açılım yöntemi vardır ve bu açılımlar sizin dilekleriniz ve aklınızdaki soruya göre değişiklik gösterir. Karar vermenizin gerektiği ve aklınızdaki sorunun cevabının evet ya da hayır şeklinde cevaplanabileceği durumlarda tarot tek kart açılımı uygulanabilir. Ancak ilişkiniz hakkında merak ettikleriniz ve geleceği hakkında yanıtlar arıyorsanız tarot 7 yıldızlı ilişki açılımı sizin için doğru açılım olacaktır. Tarot falında aklınızdaki soruya uygun açılım yapıp yorumlamanız falınızın amacına uygun olmasını için çok önemlidir. Genel durumunuzla ilgili tarot falı baktırmak için ise kullanmanız gereken açılım ise kelt haçı açılımı olacaktır. Tarotun bir çok açılımından bir kaçını;

• Tarot Katina Açılımı
• Tarot Yıldız Açılımı
• Tarot Kelt Açılımı
• Tarot Leonardo Açılımı gibi sıralayabiliriz.
tek kart tarot falı bakmak için buraya tıklayınız.

Açılımlar içinde en önemlisi sizin sorunuza uygun olanı bulup yorumlamaktır. Ancak tarot falında yorum çok önemli olduğu için bakan kişinin doğru yorumlaması da açılımın doğru olması kadar önemlidir. Bu sebeple tarot sizin için sadece fikir sahibi olacağınız sizi düşündüren bir fal olmalıdır. Kararlarınız alırken sadece fikir sahibi olmanızı sağlamalı asla kararlarınızı etkilememelidir.
Katina falı aşk hayatı ve ilişkiler konusunda daha etkili ve tatmin edici cevaplar veren bir fal türüdür. Tarot falında farklıdır. Açılımı tarottaki kelt haçı açılımına benzer. Fala bakmaya başlamadan desteden ruh kartları ayrılır ve kalan kartlar içerisinden seçilen kartlar ile açılım yapılır. Kartlar özel bir şekilde dizilir ve açılarak yorumlanır ve size aşk ve ilişki hayatınızla ilgili ipuçları sunduğuna inanılır. Açılım yapıldıktan sonra desteden ayrılan ruh kartlarından biri seçilerek fal tamamlanır. Ruh kartı falınızın tamamen tersinin çıkabileceğini ya da kehanetleri destekleyici olabilir. Bu falda ruh kartlarının önemi ve etkisi çok büyüktür. Ruh kartı fal açılımı sırasında sorduğunuz sorunun yanıtının olumlu ve ya olumsuz olacağını da size söyler. Açılımda sağ taraftaki kartlar erkeği sol taraftaki kartlar ise kadını temsil eder. Katina destesini yorumlamak büyük ustalık ister ve bakması zordur. Destedeki kartların anlamları nesilden nesile aktarılan bilgiler ile devam etmektedir. Katina destesinin falcıyı seçtiği de söylenir. Deste sizi beğenmez ise size uğursuzluklar getireceğine inanıldığı söylenir. Tarot destesinden kartlar tek bir anlam taşır fakat Katina destesinde ki kartların anlamlarını da fala bakan kişi seçer ve buna göre yorumlar bu yüzden daha farklı ve daha fazla yorum gücü ve konsantrasyon isteyen bir fal türüdür. Katina falı bakmak için ciddi bir konsantrasyon ve bilgi gerekmektedir. Katina destesi ve falı ciddi olarak yaklaşılması gerektiği ve kartlar ile oyun oynanmaması gerektiği söylenir, aksi takdirde destenin başınıza türlü uğursuzluklar getireceği iddia edilir. Tarot falı genellikle fazla bilinmeyen bir fal türüdür. Tabi unutmamak gerekirki tüm fallarda olduğu gibi tarot falı da bizlere gelecekten haber falan vermez. Aksini söyleyen zaten yalan söylüyor demektir. Bizler bu siteyi sizler eğlenceli vakit geçirebilesiniz diye açtık ve tüm içeriklerimizi ücretsiz olarak sunduk. Kendi karlarınıza aynı bilgisayardan solarite açar gibi açabilirsiniz.
rek